Leden 2010


hrdinové-hlavní role

29. ledna 2010 v 19:16

micah sandres

4. března 2008 v 8:51
Micah Sanders je nadměrně inteligentní 10-ti letý chlapec. Žije se svou matkou, protože jeho otec, D.L. byl neprávem odsouzen za několikanásobnou vraždu. Jak se dá čekat tak trpí nepřítomností svého otce, ale také přítomností matky. Jeho matka Niky má rozdvojenou osobnost, a proměňuje se ve zlou a vypočítavou Jessicu.

Zezačátku ničím se nevyznačující hoch však předvedl, že i on má své schopnosti. Dokáže opravovat a uvádět do chodu rozbité a nefunkční přístroje. Takhle si sám zvýšil výkonnost počítače, zavolal z vyřazené telefonní budky, nebo vybral z bankomatu fůru peněz bez použití karty. Ať už se tváří jakkoli, nebo říká cokoli, Micah není ani trochu hloupý, umí si dát dvě a dvě dohromady a zdá se, že jako jeden z mála chápe, co se s jeho rodiči děje.

gabriel gray/sylar

4. března 2008 v 8:50
Gabriel Gray žil až do svého osudového dne jako hodinář. "Syn hodináře se stal hodinářem" znělo jeho deprimující heslo. Oným osudným dnem je den, kdy do jeho obchodu přijde doktor Suresh st., poví mu o své genetické práci, své teorii a o něm samotném. Gabriel je nadšen, společně s doktorem zkoumá své DNA, provádějí testy a všemožně jej zkoušejí. Ovšem definovat Gabrielovu schopnost je obtížné, avšak perfektně využitelné k opravě hodin. "Poznám, jak věci fungují." Dr. Suresh se v něm nevyzná a tak testy přeruší, což se mu ani trochu nelíbí. Nedopatřením sebere telefonní číslo na dalšího hrdinu. Zavolá ho, sejde se s ním, a když uvidí, že hrdina umí telekinezi, zabije ho a jeho moc převezme. Zde vzniká jeho nové jméno Sylar, převzíté ze značek hodinek. Sylar zabije doktora Sureshe, začne vyhledávat další hrdiny, brát jim mozky a tak si brát jejich schopnosti. Z Gabriela se stává nepřemožitelná kreatura, již se FBI, či pan Bennet snaží chytit, a před kterou se ostatní hrdinové musí mít na pozoru. Jeho moci se vyrovná snad jen Peter, který také přebírá ostatní schopnosti, ovšem velmi humánněji. Sylarovo přesvědčení je, že ostatní si své schopnosti nezaslouží, nevědí co s nimi, zatímco on je bude moct plně využít. Například k zavraždění dalších hrdinů. Až ve druhé části 1. epizody dostává Zachary, coby Sylar mnohem více prostoru k předvedení svého talentu. Spolu s Mohinderem pátrají po ostatních ze seznamu, ovšem každý pod jiným záměrem.

noah bennet

4. března 2008 v 4:44
Pan Bennet je se svou manželkou nevlastním rodičovským párem pro Claire. Ta se k ním dostala tak, že to Bennet dostal rozkazem. Postarat se o ni. Bennet pracuje v tajné organizaci, která pod záštitou papírny vyhledává všechny ostatní hrdiny a drží je pod kontrolou. Nikdo neví proč, ale unášejí Hrdiny, zkoumají je a vracejí poznamenané dvoudením oknem a jizvou od jehly. Nicméně za 15 let, kdy hrál roli starostlivého otce mu Claire skutečně přirostla k srdci a chvíle, kdy ji má odevzdat společnosti ho děsí. Pomocí Haiťana, který umí upravovat paměť střeží Claiřino bezpečí. I když se zdá, že Bennet je padouch a zloduch - zabíjí, unáší, likviduje - dá se v jeho počínání najít šlechetný čin. Vše dělá jen pro ochranu své rodiny. Má své priority a tvrzení, před kterými ho nic nezastaví. Pan Bennet je (nebo byl) v blízkém styku snad se všemi Hrdiny. Sám ale žádnou schopnost nemá.

niki/jessica sanders

4. března 2008 v 4:39
Niki žije v rodinném domku, spolu se svým synem Micahem. Na živobytí si přivydělává striptýzem přes internet (mezi její zákazníky patří i Hirův kamarád Ando), ovšem to se nelíbí jejímu synovi, který, i když to před ním tají, všechno ví. Její manžel D.L., neprávem obžalován za vraždu a krádež dvou milionů dolarů je neustále na útěku, a tak s rodinou již 6. měsíců nebydlí. Zde vystupují Nikiny vlastnosti/nevlastnosti. Niki jako sama o sobě žádné vlastnosti nemá, jediné, co je na ní divné je, že má násilnické sny, kde trhá lidi vejpůl. Niki má rozdvojenou osobnost, její druhé já je jakási náhražka její mrtvé sestry Jessicy. Ukazuje se, že ony Nikiny sny nejsou sny, ale velmi skutečné Jessičino jednání. Jessica má nadlidskou sílu a nezastaví se absolutně před ničím. To ona povraždila všechny lidi, které měl zavraždit D.L., a také ona ukradla ty dva miliony. Niki nade vše miluje svého syna i manžela, byla závislá na alkoholu a dělá všechno proto, aby se jí podařilo udržet kontrolu nad Jessicou.

mohinder suresh

4. března 2008 v 4:33
Mohinder je mladý, ve svém oboru úspěšný doktor a vědec z oblasti genetiky. Přednáší svou problematiku na jedné indické univerzitě, a vše se zdá v pořádku. Když se ale doslechne, že mu zemřel otec, je nucen znovu oživit vzpomínky na něj, na příčiny jejich rozporu, a na otcův tajný projekt. Jeho otec, sám vynikající genetik, jako první odhalil možnou existenci geneticky jedinečných lidí - našich hrdinů. Mohinder, jako jeho syn, je chtě nechtě donucen svým svědomím v jeho práci pokračovat. Chtěl zjistit příčiny smrti, a když narazí na program, kde je zakódován onen seznam hrdinů, rozjede se do New Yorku kde potká Petera, Nathana, či Eden. Zpočátku otcově práci nevěří, ale když se mu podaří odhalit kód a získá přístup k seznamu, začne všechny hrdiny shánět, jednak pro výzkum, jednak (a hlavně!) proto, aby je varoval před Sylarem. Jeho vynikající mozek, nastudovaný z vysoké školy je jeho jediná vlastnost. Mohinder nemá speciální schopnosti.

nathan petrelli

4. března 2008 v 4:25
Nathan je starší bratr Petera Petrelliho. Dělá všechno co může, aby se o něm, ani o jeho bratrovi nezjistilo, že nejsou jako normální lidé. Nathan si je vědom své schopnosti, ale ze všech sil se ji snaží ignorovat. Poprvé se o své schopnosti létat dozvěděl, když hrozilo nebezpečí vybourání jeho auta. Vznesl se do vzduchu a shora se díval, jak se jeho manželka vybourala, což mělo za následek její trvalé upoutání na kolečkové křeslo. Od té doby Nathan na létání zanevřel, ale když nenutněji potřebuje uniknout, nebo má nějaký emotivní pocit, vyletí jako střela z pistole. Pracuje jako politik a právě v období první série je předvolební doba, a Nathan se věnuje tomu, aby byl zvolen, než aby zachránil nějakou mladou roztleskávačku, která mimochodem, jak se zjistí je zřejmě jeho dcerou. Nathan je starostlivý, upřímný a milý muž, ale jako politik se nezastaví před ničím, ani před prohlášením, že jeho bratr je duševně nemocný. Dokáže být velmi pozitivní, ale ví také, co je to boj.

hiro nakamura

4. března 2008 v 4:17
Hiro Nakamura pracuje v Tokyu jako počítačový programátor. Je energický, nadšený a plný optimismu. Neřeší, jak své úkoly a činy bude provádět, jen je nadšený, že má vůbec možnost něco udělat. Chce se stát hrdinou a pomáhat lidem. Jeho nadání je nade všechny důležité. Dokáže posunovat, či zastavit čas a teleportovat se na jiné místo ("ohýbat čas skrz prostor"). Poté, co se teleportoval do budoucího New Yorku (o 5 týdnů) a uviděl comics, který mapuje jeho zážitky, zjistí, že musí vyhledat jeho autora - Isaaca Mendeze. Vydává se, se svým kamarádem Andem do New Yorku, aby našel jasnozřivého malíře, a podle jeho maleb pomohl zabránit smrti jedné dívky a velkému nukleárnímu výbuchu. Věří, že se svou schopností dokáže pomoci světu.

peter petrelli

4. března 2008 v 4:15
Peter Petrelli je mladší bratr politicky úspěšného Nathana. Dokončil vysokou školu v oboru lékařství a jako zaměstnání si vybral péči o staré lidi. Tak poznal Simone, do které se později zamiloval. Peter je přátelský, osobitý, záleží mu na druhých, ale na druhou stranu není žádný mazánek a chce stát na vlastních nohou. Jeho otec se zavraždil, matka z nudy krade v obchodech a starší bratr ho veřejnosti představuje jako psychicky labilního. Co se jeho schopností týče, Peter se stále a stále zvyšuje a postupuje na další úrovně. Zpočátku si myslel, že dokáže létat. V průběhu seriálu však zjišťuje, že toho dokáže víc. Uzdravil se, četl lidem myšlenky, maloval budoucnost...Peter tedy dospěl k závěru, že dokáže přebírat cizí schopnosti, když je někdo z Hrdinů blízko něj. To ale není pravda. Peter ji nejenže přebere, on ji dokonce absorbuje. Od každého, s kým se potká, přebere jeho schopnost a může ji využít kdykoliv se mu zlíbí. Jediná tmavá stránka je Peterův strach z toho, že nedokáže všechny vlastnosti udržet pod kontrolou. Bojí se, že to bude on, koho Isaac namaloval jak způsobuje atomový výbuch v New Yorku. Momentálně je jediným rovným protivníkem Sylara.

claire bennet

4. března 2008 v 4:13
Claire je krásná, mladá a hlavně "nadaná" dívka. Studuje střední školu "Union High School" v Odessě, v Texasu. Je mezi roztleskávačkami, a jako taková, je na špici společenského dění na škole. Je to dospívající teenager, má nádherný úsměv a prochází všemi normálními náladami typickými pro pubertu. Chce být všemi oblíbená, známá… prostě normální dívka jejího věku. S tím má ale jeden "problém". Claire je nesmrtelná, nezničitelná, a dokáže se uzdravovat. Každý by byl rád, že se mu nic nemůže stát, ale Claire se nelíbí, že není jako normální dívky jejího věku. Má jen jediného kamaráda Zacka, který o její podivnosti ví. Spolu se Zackem natáčí na videokameru její pokusy o sebevraždu. Takto Claire skočila s dvaceti metrů, proběhla ohněm, měla v hlavu díru od ostré větve, či jí dorostly prsty rozsekané v drtiči. Celou první sérii poznává sebe sama, smiřuje se, se svým nadáním a začíná rozlišovat priority ve svém životě. Ale o její schopnosti ví i její otec, kterému se ani trochu nelíbí, že jeho malá holčička je něčím výjimečná, a tudíž ohrožená. Na chvíli to zjistí i bratr, ale mladšímu bratrovi i Zackovi je (na rozkaz pana Bennete) vymazána paměť. Podle malby Isaaca Mendeze jí hrozí nebezpečí. O její vlastnost touží šílenec jménem Sylar. Právě Claire se snaží Peter a Hiro pomoci, a právě zde vzniká věta: "Zachraň roztleskávačku, zachraň svět."

hrdinové-fakt pěkné video

29. ledna 2010 v 13:34
Tak to je doopravdy super video i hudba k tomu perfektně sedí


Hayden Panettiere & Masi Oka

29. ledna 2010 v 13:04
Click na Celý Článek

Masi-fotky

29. ledna 2010 v 13:01

Masi Oka

29. ledna 2010 v 12:56
Z nepochopitelných důvodů je Masi stále nezadaný.
Masi Oka
3est let trénoval kendo, má černý pás prvního stupně.
Masi Oka
Rád hraje počítačové kry, k jeho nejoblíbenější patří World of Warcraft.
Masi Oka
Za roli Hira byl nominován na Zlatý globus i cenu Emmy.
Masi Oka
V Austinu Powersovi: Goldmember měl malou, ale nezapomenutelnou roli japonský muž prchající před Godzillou, která kvůli autorským právům vlastně Godzillou vůbec není. "
Masi Oka

Hrdinové -video

29. ledna 2010 v 12:49
Skvělé video, které dobře sedí s písničkou:
PROZBA PRO NáVšTěVNíKY BLOGU

27. ledna 2010 v 18:10

měla bych menší prozbu když navštívíte můj blog mohlibyste napsat aspon jeden komentář děkuju káta.

Hiro a jeho láska z hrdinů

27. ledna 2010 v 17:37
je to fakt krásný já sem u toho i brečela on je tak sladkej

Nádherné video s Hirem

27. ledna 2010 v 17:31
Tak toje fakt krása nejhezčí je to jak byl malinkej i hudba je k tomu nádherná